Máte dotaz? 734 200 400

Olga Duchoňová

Olga Duchoňová (51 let)

v menopauze
předtím
předtím
-11 Kg
potom
potom

Ve 35 letech přišel zlom a já jsem začala plíživě přibírat. Teď, když si šněruji tkaničky, nemám potřebu se předem zhluboka nadechnout.

Od malička jsem trpěla spíš podváhou. Dětský lékař mě dokonce opakovaně chtěl posílat do ozdravovny. Po narození dětí se mi ustálila váha na 56 kg při výšce 164 cm. Dlouhodobě jsem spíš řešila problém, že jsem „hubená“. Nikdy jsem se v jídle nemusela nijak omezovat, takže moje stravovací návyky byly tzv. nic moc.

Co se týká pohybu, asi 15 let jsem tančila ve folklórním souboru. Jinak jsem vyzkoušela vždy po nějakou dobu různé druhy cvičení v kombinaci s rekreačním sportem s manželem – jízda na kole, tenis, squash, lyžování, turistika a poslední dva roky golf. Nedá se tedy říci, že bych byla úplný pecivál.

Ve 35 letech ale přišel zlom a já jsem začala plíživě přibírat, každý rok zhruba 1 kg. V průběhu těch let jsem jednou zkoušela trochu hubnout, ale maximální úspěch byly 3 kg. Nevydržela jsem déle než dva měsíce. Loni na podzim se moje hmotnost blížila již skoro k 70 kg, a to mi začalo hodně vadit.

Zrovna v té době na mě vyskočila reklama na možnost základní diagnostiky. Protože sama nemám dostatečně pevnou vůli a celý dosavadní život jsem nebyla zvyklá se v jídle jakkoliv omezovat, řekla jsem si, že to vyzkouším. Věřila jsem, že když nade mnou bude stát osoba, která bude hlídat, jestli dodržuji, co mi bylo doporučeno, měla bych to zvládnout.

Na první schůzce jsem se dozvěděla, jak to se mnou opravu je a vůbec jsem neváhala! Zaplatila jsem si, musím říci, nemalou částku za 6měsíční program, ale rozhodně toho nelituji a všem mohu nutričního specialistu jenom doporučit. Zhubla jsem 10 kg a v pase o 12 cm!

Naučila jsem se zdravému způsobu života. Poznala jsem některé potraviny, o kterých jsem neměla ani ponětí, že existují. Oblíbila jsem si několik nových receptů.

Za pomoci mých specialistů jsem se naučila svůj nový režim pro život – jíst častěji, pravidelně a méně, volit správné potraviny, pravidelně cvičit, víc chodit pěšky, pít dvojnásobné množství tekutin, než jsem byla zvyklá…

Musím konstatovat, že jsem vše zvládla bez nejmenších obtíží. Kila šla dolů úplně sama, ačkoliv jsem začala jíst víc než dříve, a najednou se cítím fyzicky i psychicky mnohem lépe.

Už neusínám s desetikilovým batohem položeným na břicho a když si šněruji tkaničky, nemám potřebu se předem zhluboka nadechnout.

Mohu říci, že si moje poznatky vzal za své i manžel a další lidi v mém okolí. Ke svému původnímu životnímu stylu se rozhodně už nevrátím.

Za to vše bych ráda poděkovala svým dvěma nutričním konzultantům – paní Michaele Kopřivové a panu Jakubovi Polanskému z poradny v Praze 2, Na Moráni.

* Výsledky klientů prezentované na webu nejsou typické. Výsledky každého klienta jsou individuální. Vždy záleží na přístupu klientů a dodržování navržených doporučení od našich specialistů.