Máte dotaz? 734 200 400

Lada Vojtková

Lada Vojtková (50 let)

v menopauze
předtím
předtím
-5 Kg
potom
potom

Cesta byla úspěšná – shodila jsem 5 kilo, znovu se mi zformovala postava a jsem plná energie

Jmenuji se Lada a je mi 50 let. Vždycky jsem byla velký sportovec. Sport je pro mne nejen vyčištěním hlavy po psychicky náročné práci, ale také potřebným vybitím. Nejen skupinové cvičení, dlouhé vycházky se psem, cyklistika v létě, plavání v zimě, ale také běh a v poslední době také agility s mým velmi akčním psem.

Když to shrnu, pohyb mám každý den. Cítila jsem se dobře a podle mě jsem i zdravě jedla. Se svými 62 kg jsem byla spokojená a měla jsem pocit, že ještě rozhodně nepatřím do starého železa.

Ale najednou jsem začala pociťovat změnu – oba moji synové studovali VŠ v Praze a já si přibrala ke své stávající práci ještě dva další zkrácené úvazky. Začala jsem se cítit vyčerpaně. Pracovala jsem, k tomu sportovala, jedla jako jindy, ale ouha – kila začala stoupat nahoru.

Pomalu, ale jistě...

Za dva roky jsem přibrala 5 kg. Mnohé oblečení mi začalo být těsné, některé jsem odložila úplně. A tak jsem přidala v pohybu. Mé tělo ale bylo unavené a trpělo častými virózami. Začala jsem si říkat to, co většina žen v mém věku – v padesáti už ženské tělo tak nespaluje, jsou to prostě hormony, už to tak bohužel bude.

Až na konci srpna jsem našla reklamu na konzultaci u nutričního specialisty v Havířově. A rozhodla jsem se, že to zkusím. Začala jsem spolupracovat s Bc. Miroslavou Baslovou. Šla jsem tam se smíšenými pocity, vždyť žena se 67 kg přece nepatří do výživové poradny, vždyť se mi akorát vysmějí…

Opak byl pravdou! Domluvily jsme se na tříměsíční spolupráci, ale upozorňovala jsem, že rozhodně nemám čas si speciálně vařit obědy.

Paní Mirka byla ale připravena na vše. Postupně jsme změnily můj jídelníček o 180 stupňů, a přitom jsem neměla pocit, že držím nějakou dietu. Dokonce mám pocit, že jím více něž dřív.

Objevila jsem nové potraviny, znovu mě začalo bavit vaření, protože vymýšlím, co dobrého ale zároveň zdravého připravím. A stejná jídla akceptoval i manžel, který tvrdí, že máme jídelníček mnohem pestřejší než dřív. Paní Mirka mě ale také naučila, jak si poradit s cestováním, večírky a různými oslavami.

Cesta byla úspěšná – shodila jsem 5 kilo, znovu se mi zformovala postava, a hlavně, opět se cítím plná energie! Myslím, že dnes to už můžu říct – je po Vánocích i Silvestru a moje váha neukazuje žádný nárůst. Nastolila jsem nový životní styl, který mě baví a rozhodně se nemíním vrátit ke starým zvykům. Přístup nutriční specialistky Bc. Baslové byl velmi citlivý, a za to jí děkuji.

Věřím, že můžu být příkladem pro mnohé ženy, které si myslí, že přibírání je nutným doplňkem rostoucího věku. Ale tak tomu rozhodně být nemusí.

* Výsledky klientů prezentované na webu nejsou typické. Výsledky každého klienta jsou individuální. Vždy záleží na přístupu klientů a dodržování navržených doporučení od našich specialistů.