Máte dotaz? 734 200 400

Jan Kahoun

Jan Kahoun (35 let)

předtím
předtím
-34 Kg
potom
potom

Jedno z nejlepších rozhodnutí…

Problémy s hmotností jsem měl vlastně skoro již od dětství, takže to člověku už připadalo normální. V pohybu jsem díky práci a koníčkům neustále, a tak mi ani nepřišlo, že by mě to nějak moc omezovalo. Zdravotní potíže jsem také neměl. Zkrátka jsem si zvykl a postupně přibíral, až jsem to dotáhl na “krásných” 133 kg.

Zlom nastal v roce 2018. V červnu jsem skončil v nemocnici se zánětem myokardu. Tam jsem si začal uvědomovat problémy s tím spojené. Vrchol všeho byl, když mi lékař řekl, že by bylo dobré podstoupit vyšetření magnetickou rezonancí, což ovšem provést nemůže, protože jsem na to moc těžký…

Po hospitalizaci jsem začal docházet k známé paní doktorce, která mě přesvědčovala, abych zhubl alespoň požadovaných 8 kilo a vyšetření magnetickou rezonancí mohl absolvovat. Tehdy jsem si řekl, že zhubnout zkusím, ale když už, tak pořádně. Ale jak na to?

Rozhodl jsem se nechat si poradit od výživového poradce po doporučení známých na různé drastické diety, které jsem okamžitě zavrhl, protože k tomu nemám absolutně důvěru. A tak jsem se v září s o něco větší důvěrou ocitl u poradkyně Mirky.

Dozvěděl jsem se, že jím málo a hlavně úplně špatně. Na základě důkladných diagnostik jsme udělali změny v mém jídelníčku a vůbec v návycích – prostě jsem začal pořádně jíst. Začátky nebyly úplně lehké, odpustit si bílé pečivo, pivo, hlídat si pravidelné jídlo…

Upřímně, byla i chvíle, kdy jsem s tím chtěl seknout…

Ale přišly první výsledky, kila šla dolů, začal jsem se cítit lépe, začal jsem se lépe hýbat a tím jsem si teprve uvědomil, jak mě moje vysoká hmotnost omezovala. Začali si toho všímat i lidé v mém okolí a věřte, že se to dobře poslouchá…

Po pár měsících jsem měl dole 20 kg, což byl můj původní cíl! A tak jsem řekl, že dáme 30 kg a šlo to. Nakonec jsem za téměř rok shodil neuvěřitelných 34 kilo!

Nebylo to úplně lehké, ale nebylo to ani tak strašné, jak jsem ze začátku očekával. Hodně mi pomáhala podpora mého okolí, zejména od mojí mámy, která opustila své dlouholeté kuchařské návyky a začala vařit jinak.

Ale i já jsem musel více pozornosti věnovat přípravě jídla, o což jsem se dřív moc nezajímal.

Ale hlavně důležitá byla podpora od mojí poradkyně Mirky, ať už dobrou radou, ale i pochvalou či pokáráním, když to bylo třeba – prostě ví, co a jak, aby to šlo.

Stálo to za to a já teď vím, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě!

Teď už si jen tuhle hmotnost udržet… To dám!

* Výsledky klientů prezentované na webu nejsou typické. Výsledky každého klienta jsou individuální. Vždy záleží na přístupu klientů a dodržování navržených doporučení od našich specialistů.