Petra Zikešová

Petra Zikešová (37 let)

únava
předtím
předtím
-15 Kg
potom
potom

Jmenuji se Petra Zikešová a je mi 37 let. Nikdy jsem nebyla žádný hubeňour, ale po třetím dítěti jsem se dopracovala až do obezity. Abych stíhala péči o rodinu, odsunula jsem se až na poslední místo a tak jsem při 162 cm vážila skoro 85 kg. Navíc mi oblečení velikosti 44 opět začínalo být těsné a já se nepoznávala v zrcadle. Všichni mě posílali cvičit, ale já měla při třech dětech a bez hlídání čas až večer, kdy mi už chyběla energie na cokoliv.

V téhle situaci, kdy jsem jedla sice poměrně zdravě, ale naprosto nepravidelně a rozhodně jsem málo pila, jsem na internetu narazila náhodou na inzerát Světa zdraví. Zaujal mne především svým důrazem na individuálnost. Proto jsem se rozhodla obětovat větší část svého rodičovského příspěvku na poradu s výživovým specialistou a sestavení individuálního jídelníčku a objednala se. Měla jsem štěstí, že jsem se při svém rozhodnutí měla kam obrátit, protože pobočka v Českých Budějovicích byla otevřena teprve nedávno. Setkala jsem se s příjemnými a ochotnými lidmi pod vedením p. Zachové, kterým například nevadilo, že jsem na všechny schůzky měla s sebou svou 1,5 letou dceru, kterou to samozřejmě nebavilo, a podle toho se chovala.

Hned při první konzultaci jsem zjistila, že mám velmi zpomalený metabolismus, který se podílel na mé obezitě. Bylo třeba ho zrychlit. Když jsem si poprvé přečetla jídelníček sestavený přímo pro mne, hned jsem měla radost, protože si jídelníček dokonale sedl s mými chutěmi. Dozvěděla jsem se, po kterých surovinách přiberu, a ty jsem pak při vaření nahradila podobnými, ale pro mne vhodnějšími. Ráno jsem začala vstávat o deset minut dříve, abych se stačila v klidu nasnídat, než vstanou děti. Také jsem začala víc pít a na jídlo jsem si natáhla budík, aby mi každé tři hodiny připomenul, že se mám najíst (často jsem ani neměla hlad). Když jsem časově nestíhala, připravila jsem si oběd s sebou do krabičky. Přestala jsem být unavená a po žádném jídle mi nebylo těžko. Úbytek nejen váhy, ale hlavně tuku a centimetrů, se dostavil úplně samostatně. A to veškerý můj pohyb ze začátku zahrnoval jen cestu do školky a do školy společně s běháním kolem dětí.

Konečně jsem začala myslet také sama na sebe. Kupodivu jsem kvůli tomu nezačala ochuzovat rodinu, jak jsem si předtím myslela. Vedle fyzické pohody se totiž dostavila i ta psychická, a tak jsme na tom vydělali všichni. Dětem ani manželovi trochu jiné vaření rozhodně nevadí a pochutnáváme si. Přestože už od mé první návštěvy Světa zdraví uplynulo více než půl roku, tak je mi báječně a já se tak nemám k čemu vracet. Nejedná se proto o dietu, ale opravdu o změnu životního stylu.

V současné době si kupuji oblečení velikosti 38 a rozhodně mi není těsné jako to na začátku mého rozhodnutí. Postupně jsem odbourala téměř tolik tuku, kolik váží můj prostřední syn, a sama vážím 60 kg. Hlavně se ze mě stal člověk, který je spokojený a vyrovnaný, s dostatkem energie.

Jestli někdo řešíte podobné problémy jako já, tak věřte, že řešení existuje. Základem úspěchu je podle mne jen a jen osobní rozhodnutí. Bez něho to nemá cenu. Tomu, kdo se rozhodne,  mohu doporučit pomoc a poradu Světa zdraví. Stojí to opravdu za to a hlavně, rada je napořád.

* Výsledky klientů prezentované na webu nejsou typické. Výsledky každého klienta jsou individuální. Vždy záleží na přístupu klientů a dodržování navržených doporučení od našich specialistů.

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!