Martina Urbanovská

dna
bolest nohou
předtím
předtím
-23 Kg
potom
potom

Jmenuji se Martina a je mi 39let. V prosinci 2014 jsem se rozhodla, že zhubnu, že už nechci být tlustá a mít přes 100kg, přesněji 103kg. Už mě nebavilo funět do kopce, také mě bolely nohy po směně v práci. Rozhodla jsem se s tím něco udělat.

Chtěla jsem najít takové odborníky, kteří mi pomohou i s mými nemocemi jako je astma, dna, maniodepresivní porucha. Na internetu jsem si našla olomoucký Svět zdraví a vyplnila jsem přihlášku. Myslela jsem, že se ozvou až tak za týden. Druhý den jsem měla telefonát, kde jsme společně s asistentkou domluvily termín první schůzky.

Na první setkání jsem jela s různými pocity, ale s odhodláním dělat něco pro sebe. Po diagnostice celého mého těla mi bylo řečeno, jaký je můj metabolický věk, a to mě dostalo, protože byl vyšší než u mých rodičů. S paní nutriční specialistkou Romanou Pelikánovou jsme se domluvily na ročním programu, který mi v danou chvíli připadal sice dlouhý, ale reálný. 

Cíl byl pomalé a trvalé hubnutí. Mým cílem bylo zhubnout 20kg.

Při další schůzce jsem dostala jídelníček s pro mne vhodnými potravinami. Tak jsem se do toho hubnutí pustila. Začátky byly těžké, ale když jsem se rozhodla, tak musím bojovat, řekla jsem si. Pravidelné schůzky co 14dní s paní Pelikánovou mě nabíjely energií, váha mi neustále klesala.

Povzbuzující byla také slova od paní Romany Pelikánové, která mě měla na starosti a byla vždy usměvavá. Asi v polovině programu jsem nemohla na schůzky jezdit, protože se mi vrátila maniodepresivní porucha, přesněji deprese. Ani to nebylo překážkou, schůzky jsme řešily po telefonu. Není nad osobní setkání, ale i tak se vše zvládlo. Okolí mě zpočátku od hubnutí trochu zrazovalo, měli obavy, jestli si tím psychiku spíše nerozhodím. Já ale věděla, že hubnu zdravě a pomalu a nehladovím.

K jídelníčku jsem postupně přidala i pohyb. Hlavně procházky s přítelem, který mě fandil a podporoval. Je pravda, že ne pokaždé se mě chtělo někam chodit, ale pak jsem byla ráda, když mě přemluvil a šli jsme. Váha šla dolů tak nějak sama. Už jsem se tolik nezadýchávala do kopce, taky jsem snížila dávkování léků na astma ze dvou na jeden. To jsem byla ráda.

Rok hubnutí s paní Pelikánovou a Světem zdraví Olomouc nakonec utekl rychle.

Jsem hubenější o 23kg, mám víc energie, lépe se mi dýchá a nohy mě nebolí.

Hubnutí se Světem zdraví Olomouc doporučuji všem, kteří hledají profesionály, se kterými by hubli. 

* Výsledky klientů prezentované na webu nejsou typické. Výsledky každého klienta jsou individuální. Vždy záleží na přístupu klientů a dodržování navržených doporučení od našich specialistů.

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!