Pavel Krayzel

Pavel Krayzel (48 let)

vysoký tlak
cukrovka
předtím
předtím
-31 Kg
potom
potom

Dobrý den,

chtěl bych se s Vámi podělit o mé zkušenosti se snižováním tělesné váhy při onemocnění DM II. typu, hypertenze a chronické bronchitidě. Během posledních let moje lékařka z diabetologie zaznamenala stále stoupající hodnoty hladiny krevního cukru v krvi, takže mé obavy z genetického onemocnění byly oprávněné. Ano, cukrovka postihla i mě osobně. Diabetoložka okamžitě nasadila diabetickou a redukční dietu. Váha se Bohužel zvedala při každé kontrole stále výše. Neustálé jsem nabíral na váze. Dostal jsem předtištěné brožurky a ostatní bylo na mě. Starej se.

Už jsem si nevěděl rady a diabetoložka mne poslala do poradny obezitologie a sám jsem si dohledal přes internet stránky pobočky „Světa Zdraví“. Nejprve jsem zvolil obezitologickou poradnu, kde mělo být vše bez poplatku. Na recepci se ovšem ihned přihlásili o vstupní poplatek 500,-Kč a objednací lhůta byla delší, než dva měsíce. Ještě jsem si to chtěl rozmyslet a nakonec jsem se rozhodl do Světa zdraví v Havířově vstoupit , naštěstí.

Po konzultaci s nutriční specialistkou Marcelou a po naměření nepříznivých výsledků testů jsem si uvědomil, že je potřeba se sebou urychleně něco dělat. Ať to stojí, co to stojí. Jsem stále na úřadu práce a peněz na rozhazování opravdu nemám. Této investice nelituji.

Sjednal jsem si opět schůzku s Mgr. Marcelou Kolínkovou, se kterou jsme se domluvili na ročním měření tělesných hodnot, na možnostech změny stravování, příkladech receptů, vzorech pitného režimu a důležitosti jejich dodržování. Neustále jsme kontrolovali jídelníček kvůli cukrovce a hypertenzi.

Co se týče pohybu, byl jsem po zdravotní stránce unavený a stále vyčerpaný. Jednoho dne mi paní Marcelka nabídla, že mě naučí chodit Nordic Walking. Bylo před Vánoci, venku zima a mě se upřímně nechtělo, ale nechal jsem se ukecat J. Vše mi vysvětlila a nechala tempo a trasu na mně a já se do chůze zamiloval. Od té doby chodím 3 hodiny denně, svým tempem.                                                                                                               

Během čtyř měsíců jsem zhubnul 20 kg, začal jsem si více důvěřovat, cítím se lépe jak po stránce zdravotní, tak i psychické, vytratila se permanentní  únava. Ale hlavně glykémie je v normě a o hypertenzi vůbec nic nevím. Jsem bez léků. 

Dnes už je to rok a mám dole 28 kg.

Uteklo to jako voda a ani to nebolelo. Díky dobrým radám paní Marcelky, ale především vlastní vůlí se mi vrátila síla, energie a chuť do života.

Co na to říci? Tímto to nekončí a ještě všechny kolem sebe překvapím. 5x denně vyvážená strava, provětrání, hůlky a výsledek je na světě.

Tímto způsobem bych chtěl paní Marcelce Kolínkové a recepční Sylvě Slívové poděkovat za jejich neuvěřitelný přístup, odbornost a především lidské přijetí. 

* Výsledky klientů prezentované na webu nejsou typické. Výsledky každého klienta jsou individuální. Vždy záleží na přístupu klientů a dodržování navržených doporučení od našich specialistů.

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!